Надихаюча презентація: як виступати публічно на аудиторію
Кожному з нас хоч раз у житті доводилося залишатися віч-на-віч з велелюдною аудиторією. Неважливо, що це було: виклад домашнього матеріалу біля класної дошки у школі або здача курсової перед викладачами вишу. Вміння виступати на публіці (а точніше, невміння тримати аудиторію в фокусі) нерідко грало не на користь нашим оцінкам. Не допомагало навіть бездоганне володіння темою, яку ми знали від «А» до «Я». У найнесподіваніший момент починали трястися коліна або хтось із присутніх у залі не так на нас дивився …
читати далі
Як стати бізнес тренером: з чого почати?
Сучасний бізнес – це система, що динамічно розвивається, тож для того, щоб бути успішним, кожному підприємцю потрібно не тільки самому постійно розвиватися, а й приділяти увагу навчанню та розвитку своїх співробітників. Допоможе в цьому фахівець, названий бізнес-тренером – ця професія вже давно не нова для нашої країни, але при цьому багатьом вона не до кінця зрозуміла. Якщо на Заході фахівці такого профілю з’явилися ще в середині минулого сторіччя, то в Україні – лише в 90-і роки. Ми хочемо докладніше розповісти про цю професію, її особливості та про те, як стати бізнес-тренером, щоби бути корисним для українського (і не тільки) бізнесу, а також, щоби ця професія стала не лише улюбленою справою, а й надійним джерелом доходу.
читати далі
Як не боятися публічних виступів і побороти страх перед аудиторією
Презентація – вкрай відповідальний захід, а тому нерідко викликає хвилювання у тих учасників, кому належить виголошувати промову перед аудиторією. Страх перед публічними виступами властивий більшості з нас – в цьому немає нічого дивного.
Оратори-початківці хвилюються, нерідко збиваються під час виступу, а іноді й недостатньо добре знають предметний матеріал, в результаті чого відчувають себе ніяково. Спробуємо розглянути актуальне питання детально, аби зрозуміти, як подолати страх перед публікою та не хвилюватися під час виступу.
читати далі
Книжки для бізнес-тренерів
Напевно, кожен з нас хоча б раз в житті намагався «винайти велосипед». Мучився, шукав, обмірковував, пробував, набивав гулі… А потім відкривав книгу, а там – повна інструкція зі збірки цього «велосипеда» з детальними поясненнями, схемами, ілюстраціями.
Як обрати ідеальні книги для тренерів серед багатьох видань? Подейкують, щоби знайти 10 хороших книг, необхідно прочитати 300 різних. Але ця публікація допоможе зберегти ваш час – пропонуємо вашій увазі перелік видань, що стануть у нагоді як тренерам-початківцям, так і гуру тренінгів у різних сферах професійної діяльності.
читати далі
Тренінг для тренерів: що це і навіщо потрібне навчання
Напевне, складно сьогодні зустріти людину, яка б жодного разу не відвідувала тренінги — особистісного зростання, психологічні, бізнес-тренінги та ін. Досвід відвідування у всіх різний, хтось розчарувався, а хтось залишився в захваті. Причини такого досвіду різні, але одна з ключових — це рівень майстерності та професіоналізму тренера.
читати далі
Нужен ли вам тренинг?
На T&D-рынке все еще встречаются такие ситуации. Организации возлагают большие надежды на тренинг, полагая, что за 2–3 дня (а иногда и за 4 часа) можно решить вопросы, зачастую связанные не с приобретением знаний или выработкой умений у участников, а с решением глобальных организационных задач. О том, почему так происходит, и как получить от тренинга максимальный результат, а также что делать заказчику и провайдеру в подобной ситуации, порталу training.com.ua рассказала Оксана Грабар, автор и ведущая одноименной Школы Тренеров, бизнес-тренер, сертифицированный коуч…
читати далі
Пять шагов на пути перемен
Нет ничего более постоянного, чем перемены. Бывает так, что перемены нас вдохновляют, и мы с нетерпением ожидаем, когда же они произойдут. Но чаще человек перемены воспринимает настороженно и «в штыки». То тут, то там слышится: «Стабильности хочется…». Но так ли хороша стабильность? Ведь именно перемены, даже негативные, приносят в нашу жизнь новые краски, эмоции, мысли, подталкивают к другим действиям, раскрывают перед нами возможности…
читати далі